NÁPOVĚDAAntivirový štít

Eliáš Knor
2015-03-12 11:10

Abychom uchránili naše zákazníky před stále rostoucím počtem virů šířených emailem, zprovoznili jsme antivirový štít na našem hlavním mailserveru. Každý příchozí i odchozí email je zkontrolován na přítomnost virů, makrovirů a trojských koní. V případě, že email obsahuje virovou nákazu, není doručen příjemci a je smazán.


Antivirový software

Přestože jste před viry zaslanými v emailu chráněni, doporučujeme nainstalovat si na Váš počítač antivirový software. Emaily totiž nemusí přicházet pouze z Internetu, ale můžete si nakazit počítač i přes cizí USB flashdisk nebo software z Internetu. Rozhodně Vám můžeme doporučit některý z českých programů např. Avast nebo AVG. U obou se jedná o vyspělé systémy světové úrovně.


Technologie
Náš hlavní mailserver je založen na softwaru Postfix. Jako antivirový štít používáme software od Kaspersky, který je odborníky hodnocen jako jeden z nejlepších, navíc díky jeho původu z Ruska zachytí více lokálních virů, které se nerozšíří po světě. Aktualizace nově objevených virů provádíme každé 2 hodiny zcela automaticky. Komunikaci mezi mailserverem a antivirovým štítem obstarává speciální software, jehož výstupem je i statistika zachycených virů.

Průměrné hodnocení: 3 (2 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.