Nápověda k vašim službámRozšířené vyhledávání

Změna držitele (vlastníka) CZ domén

2020-12-06 17:06

 

Touto změnou fyzicky změníte vlastníka domény na jiný subjekt.

Změna nelze uskutečnit bez autorizace současného vlastníka domény. Pokud tento subjekt již neexistuje (firma zanikla, osoba zemřela a doména není součástí dědického řízení), nelze změnu provést.

Pozor!
Změnou vlastníka zůstane původní plátce. Pro změnu plátce navštivte Změna plátce domény

Změnu může zahájit pouze oprávněný plátce/správce domény

  1. Přihlašte se do svého zákaznického účtu na admin.ignum.cz kde doménu spravujete
  2. Nejprve si překontrolujte, zdali máte v účtu ID kontaktu nového majitele.  To zjistíte v menu v sekci ProfilRegistrační kontakty
  3. Změnu vlastníka zahájíte v kartě u domény - v poli, kde se Vám zobrazí údaje o vlastníkovi najdete tlačítko Změnit vlastníka
    • Autorizace e-mailem (domény .CZ) - autorizační e-mail je zaslán současnému i budoucímu držiteli a obě strany jej musí potvrdit.
    • Notářská autorizace změny (formulářem) - ten je zaslán na e-mailovou adresu zadanou do pole E-mail pro zaslání formuláře. Formulář podepíše kontakt původního a nového vlastníka. Podpisy musí byt úředně ověřeny (ne nutně notářsky, postačí CzechPoint), ověřený formulář nám zašlete poštou. V případě právnické osoby připojte kopii výpisu z Obchodního rejstříku. Potvrzený formulář musí být doručen společnosti IGNUM nejpozději do 3 měsíců od data vygenerovaní objednávky. Po uplynutí lhůty 3 měsíců je objednávka automaticky stornována a formulář pozbývá platnosti.
Průměrné hodnocení: 4 (22 hlasů)

K tomuto záznamu nemůžete připojit komentář.

Kontaktujte nás

info@domena.cz
603 111 111

Sledujte nás

Facebook Twitter